Головна » Статті » Методична робота » Школа молодого вчителя

Пам’ятка наставнику

Пам’ятка наставнику для аналізу уроку молодого вчителя

1. Чи зацікавив вас урок ?
2. Чи забезпечується цілеспрямована розумова діяльність учнів?
3. Чи дотримується вчитель педагогічного такту ?
4. Як створюються ситуації для глибокого сприймання матеріалу, емоційних переживань учнів?
5. Як здійснюється контакт з класом та окремими учнями, тобто як налагоджено зворотній зв’язок ?
6. Наскільки ефективно організовано самостійну роботу учнів, як учитель озброює їх навичками самоосвіти, самоконтролю ?
7. Що на уроці найбільше вдалося вчителеві ?
8. Які заходи виховного характеру було здійснено ?
9. Як формувалася на уроці свідома робоча дисципліна ?
10. Що не вдалося ? Чому ? Як працювати над усуненням недоліків ?

Пам’ятка для наставника

1. Разом із стажистом глибоко проаналізуй навчальні плани і пояснювальні записки до них.
2. Допомагай стажисту скласти календарно-тематичний план, звернувши особливу увагу на підбір матеріалу для систематичного повторення, практичних і лабораторних робіт, екскурсій.
3. Допомагай у підготовці до уроків, особливо перших уроків, першої зустрічі з учнями. Найбільш важкі теми розробляй разом із стажистом. У своєму класі намагайся вивчати складний матеріал з випередженням на 2-3 уроки, щоб дати стажисту можливість навчитися методиці розкриття найбільших складних тем.
4. Допомагай стажисту у веденні тематичного обліку знань, проведенні залікових уроків.
5. Разом підбирайте і готуйте дидактичний матеріал, наочні посібники, тексти задач, вправ, контрольних, самостійних , залікових робіт.
6. Відвідуй уроки стажиста з наступним їх детальним аналізом, запрошуй його на свої уроки, разом їх обговорюйте.
7. Допомагай у підборі літератури для самоосвіти.
8. Ділися досвідом шляхом доброзичливого показу зразків роботи.
9. Допомагай своєчасно, з терпінням, наполегливо. Ніколи не забувай відмічати позитивне в роботі стажиста.
10. Вчи не копіювати, не сподіватися на готові розробки, а виявляти власний педагогічний почерк.

Категорія: Школа молодого вчителя Переглядів: 553 | Коментарі: 1 | Теги: | Рейтинг: 0.0/0
1 Ekrem   (17.06.2014 14:55) [Материал]
Well done to think of sonehtimg like that